Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas.
Privātuma politika

Brīnumdzēriens – zaļā tēja


Raksta attēls

Ne tikai sildoši, bet arī veselīgi!

Zaļās tējas dzimtene ir Tālo Austrumu reģions, kurā dzīvojošajiem cilvēkiem raksturīga ilgdzīvošana un ass prāts. Tēja satur dažādas bioloģiski aktīvas vielas, tāpēc tā uzskatāma par kaut ko vairāk nekā tikai dzērienu zaļā krāsā. Kādas ir galvenās zaļās tējas īpašības? Lūk, dažas atbildes!

  1. Tā satur antioksidantus. Novecošana ir oksidēšanās process, ko nevar novērst, bet var palēnināt, samazinot dažādu slimību riskus.
  2. Tā satur arī nedaudz minerālvielu, kam ir nozīme skābju un sārmu līdzsvara uzturēšanā.
  3. Zaļā tēja sniedz ne vien mundrumu, ko nodrošina tajā esošais kofeīns, bet arī aktivizē ķermeni un prātu, uzmundrina garastāvokli un uzlabo reakciju un atmiņu. Tējā esošais kofeīns nerada tam raksturīgās blaknes, ko saņemam ar citiem dzērieniem.
  4. Ir pētījumi, kas liecina, ka zaļā tēja ir vērtīgs dzēriens cilvēkiem ar lieko svaru, jo tā paātrina vielmaiņu un veicina tauku sadegšanu, būtiski samazinot iespēju sasirgt ar sirds un asinsvadu slimībām.
  5. Tējā esošās vielas cīnās ar vīrusiem un baktērijām, uzlabojot zobu veselību un atsvaidzinot elpu.
  6. Pētījumi liecina arī par tējas spēju stimulēt insulīna ražošanu organismā, pazeminot cukura līmeni asinīs, tādējādi samazinot risku saslimt ar II tipa cukura diabētu, kas pēdējos gados ir būtiski pieaudzis.

Tomēr jāatceras, ka veselības uzlabošana ir komplekss process, kas ietver gan veselīgu uzturu, pareizu miega režīmu, pietiekamas fiziskās aktivitātes, gan arī līdzsvarotu prātu. Tāpēc zaļā tēja var būt lielisks papildinājums veselīgam dzīvesveidam.


Instagram Sekot