Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas.
Privātuma politika

Par projektu

Latvija ir pelnījusi vislabākās dāvanas, tāpat kā mēs paši un paaudzes, kas paliks pēc mums, un tieši tāpēc tapa ideja „100 kūkas un 1 svecīte”. 

Rimi Gardēžu portālā www.gardezi.lv iesūtīt gardāko kūku receptes kopā ar īpašo stāstu bija aicinātas jebkura vecuma cepējas no visas Latvijas. Par iekļūšanu gardāko kūku recepšu grāmatā sacentās 45 receptes, kuru iesniedzējiem tās bija jāpagatavo un jāprezentē žūrijai visos Latvijas novados. Kopā par konkursam izvēlētajām 104 kūkām savāktas vairāk nekā 56 000 balsis.

Ideja, kas 2018. gadā pēc meklējumiem pa visu Latviju, piedaloties ikvienam iedzīvotājam, pārtapa grāmatā ar 100 kūku receptēm un stāstiem Latvijai dzimšanas dienā.

Divu gadu laikā ir apkopotas 100 receptes no visas Latvijas – no viena Latvijas gala līdz otram. Grāmatā ar savām dzimtas receptēm dalījās arī daudzas Latvijā labi zināmas personības, piemēram, Anna Rozīte, Lelde Lietaviete, Ilze Jurkāne, Kristīne Līpiņa, Dagmāra Legante-Celmiņa. Grāmatā īsi izstāstīts katras kūkas stāsts, kas dod īpašu noskaņu un svinīgumu – kādos tik svētkos šīs kūkas ēstas, un kādas sajūtas tās radījušas!

Grāmata ir garšu, dzimtu stāstu, recepšu, padomu un visa garšīgā apvienojums, ietērpts 288 lapaspusēs. To prezentācijā kopā ar projekta vēstnesi Vairu Vīķi-Freibergu, Valsts prezidenta kundzi Ivetu Vējoni un Rimi Latvia pārstāvjiem Signe Meirāne atklāja 2018. gada 17. maijā. Uz pasākumu, kuru apmeklēja daudz saldummīļu, bija ieradušies gandrīz visi grāmatas galvenie varoņi – kūku cepēji ar savām kūkām, kuras varēja nobaudīt ikviens, sajūtoties teju kā Karlsons. Baudot grupas Melo-M uzstāšanos un ēdot kūkas, ikviens iedvesmojās jauniem kulināriem piedzīvojumiem, lai 2018. gada novembrī ceptu savu kūka par godu Latvijas 100 gadu jubilejai.


Fotogalerija no grāmatas atklāšanas pasākuma 17. maijā
Iepazīties ar nolikumu

Instagram Sekot