Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas.
Privātuma politika

Izcili cepumi un maize ar puķu vārdu – Maiznīca Flora Krimuldā


Raksta attēls

Ja jūsu ceļi šad tad ved uz Raganu – vietu ar mītisku nosaukumu Krimuldas novadā, būsiet pamanījuši moderno ES līmeņa Maiznīca Flora ražotni, kuru maiznīca sauc par savām mājām jau kopš 2008. gada. Te top Latvijā iecienīti maizes un konditorejas izstrādājumi. Lai gan šī ir mūsdienīga ceptuve ar plašu eksporta tirgu, te joprojām lielā cieņā ir roku darbs, kas tiek apvienots ar gadu gaitā uzkrātajām zināšanām un pieredzi, lai pircējiem piedāvātu izcilus produktus.

Tiekoties ar Maiznīca Flora saimnieku Juri Zilgalvi, gūstu pārliecību, ka uzņēmuma veiksmes atslēga ir tā vadības principi. Maiznīca Flora ir vidēji liels uzņēmums, kur sevišķa nozīme piešķirta roku darbam un augstas kvalitātes izejvielām – Juris Zilgalvis produkcijas ražošanā cenšas izvēlēties līdz pat 75%–80% Latvijā ražotu izejvielu.

Tomēr uzņēmuma lielākā vērtība ir zinoši un lojāli darbinieki – kopskaitā ap 80, piesaistot vēl 20 cilvēkus piparkūku ražošanas laikā rudenī. Daudzi no pastāvīgajiem darbiniekiem uzņēmumā strādā 10, 15 un pat vairāk nekā 20 gadus. Vērojot darbiniekus, varu teikt, ka visiem ir smaids uz lūpām, acīmredzot dara savu darbu ar mīlestību. Man ļāva pielikt savu roku un iesaistīties – pati izveidoju un izcepu auzu pārslu cepumus, arī fasēju. Bija patiess prieks!

Maiznīcai dots “puķains” vārds – tas tāpēc, ka, pirms pievērsties gardumu cepšanai, īpašnieki audzējuši ziedus. Maiznīcas iedvesmas avots ir daba – tas ir viss skaistais, zaļais, smaržīgais, īstais un nesamākslotais, kas plaukst ap mums. Tās ir Latvijas puķu pļavas, kurās, saules apmirdzētas, rotājas sarkanās magones un zeltainās vārpas. Maiznīca Flora produkti ir sirds siltuma un roku darba izloloti, izvēloties labākās garšvielas un augstvērtīgākās izejvielas un radot unikālas receptes, lai pircējiem piedāvātu neatkārtojamu garšas baudījumu un pieredzi. Maiznīca Flora gardumu cienītāju izvēle sākas vēlmē pēc dabiskiem augstas kvalitātes produktiem, kuru saknes meklējamas tepat, Latvijā – pēc produktiem ar Latvijas garšu un smaržu.

Tas šķiet neticami, bet 2018. gadā pavisam saražotas 927 tonnas produkcijas. Jāsaka, bez Maiznīca Flora Medus piparkūkām man personīgi nav iedomājami Ziemassvētki! Un es noteikti neesmu vienīgā. Kā daudzi Latvijas iedzīvotāji, arī es sūtu piparkūkas uz ārzemēm. Bet piparkūku mīkla iepriecina tos, kuri vēlas paši cept piparkūkas kopā ar bērniem un baudīt brīnišķīgo smaržu mājās. Piparkūku realizācijas apjomi ir iespaidīgi – gandrīz 60 tonnas! Šeit top arī dažādi keksi, groziņi, sāļie un saldie cepumi. Nemainīgi populāri ir sausiņi un burvīgās siera standziņas – laikietilpīgs roku darbs, kuru ļoti novērtēju. Viens no maniem mīļākajiem produktiem ir bagātīgais ogu pīrāgs, kur ogas ir 42% no sastāvdaļām! Daudziem favorīti ir “Mājas cepumi”, līdzīgi tiem, kādus bērnībā gatavojām mājās.

Tomēr gadu gaitā par vienu no pircēju visiemīļotākajiem produktiem kļuvuši auzu pārslu cepumi, kas maiznīcā joprojām tiek darināti ar rokām. No plašā Maiznīca Flora cepumu klāsta šie cepumi veido gandrīz 60% pārdošanas apjoma Latvijā, un tā ir arī uzņēmuma vispopulārākā eksportprece.

Sēju rudzus, sēju miežus,
Sēju auzas vairumā,
Rudzi, mieži klaipu glauda,
Auzas glauda kumeliņu.

Kā to bieži redzam tautasdziesmās, auzas ir gan Latvijai, gan visai Ziemeļeiropai raksturīga lauksaimniecības kultūra, kas labi jūtas mūsu platuma grādos. Cilvēkiem pievēršot aizvien lielāku uzmanību veselīgam uzturam, auzas kļūst sevišķi pieprasītas. Salīdzinot ar kviešu miltu izstrādājumiem, auzu pārslu cepumi ir veselīgs kārums, jo auzu pārslas atšķirībā no citiem graudaugiem satur daudz vairāk šķīstošo šķiedrvielu, tāpēc tās ir vērtīgākas gremošanas sistēmai. Auzu pārslās ir maz glutēna, tās nesatur nepiesātinātātās taukskābes, toties ir vērtīgs E un B grupas vitamīnu avots. Auzu pārslās atrodamās šķiedrvielas nodrošina ilgstošu sāta sajūtu, palīdz attīrīt organismu no veselībai kaitīgām vielām, pazemina cukura līmeni un nostiprina imūnsistēmu. Maiznīca Flora auzu pārslu cepumi ir dabisks produkts bez e-vielām un konservantiem; produkcija tiek ražota bez palmu eļļas, ar kokosa taukiem.

Maiznīca Flora var lepoties ar plašu auzu pārslu cepumu sortimentu. Sevišķi iecienītie klasiskie auzu cepumi, kā arī cepumi ar rozīnēm, saulespuķu sēklām, šokolādi un mandelēm, lazdu riekstiem nopērkami 300 g iepakojumā. Mazākā – 175 g – iepakojumā pieejami cepumi ar mellenēm, karameli un ķiršiem, savukārt lielajā 450 g iepakojumā – auzu pārslu cepumi ar zemesriekstiem. Sevišķi pievilcīgi ir lielie pilngraudu auzu pārslu cepumi Champion, kas ir ideāli piemēroti bērniem līdzņemšanai uz skolu vai sporta nodarbībām – katrs cepums sver 40 g un ir iepakots atsevišķi.

Viens no maiznīcas pamatproduktiem, protams, ir maize. Var teikt, ka Latvijas pircēji vairāk iecienījuši kviešu maizi un kviešu maizi ar piedevām. Populārākie Maiznīca Flora produkti ir Brokastu maizītes, Kliju maize, Brokastu maize. No rudzu maizēm iecienītākās ir Sējas rudzu maize ar briedinātiem graudiem un Plaucētā rudzu rupjmaize.

2012. gadā Maiznīca Flora saņēmusi BIO produkcijas ražošanas sertifikātu. Tas nozīmē, ka visas izejvielas tiek ražotas sertificētā bioloģiskajā lauksaimniecībā. Maiznīca ražo trīs veidu BIO auzu pārslu cepumus: klasiskos, ar rozīnēm un ar lazdu riekstiem. Tiek ražota arī divu veidu BIO maize – sēklu maize un baltmaize, kā arī divu veidu BIO sausiņi – kārtainie ar dabisku kakao un ar rozīnēm.

Juris Zilgalvis savu uzņēmumu veidojis ar lielu lepnumu, vēloties piedāvāt Latvijas un citu valstu iedzīvotājiem kvalitatīvus produktus. Maiznīca Flora savu produkciju galvenokārt eskportē Eiropā, eksporta apjomam ik gadu palielinoties par 30%. Šobrīd uzņēmuma produkciju bauda Igaunijā, Lietuvā, Norvēģijā, Anglijā, Austrijā un lielākajā importētājā – Vācijā. Arī turpmāk Maiznīca Flora plāno ražot iemīļotos produktus, veidot jaunus un paplašināt eksportu. Esmu pārliecināta, ka maiznīcai veiksies!Instagram Sekot