Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas.
Privātuma politika

Beaujolais Nouveau


Raksta attēls

“Lēni raudzēts zemā temperatūrā, izturēts uz rauga nogulsnēm, pavadījis vairākus gadus mazās ozolkoka mucās, glabāts pagrabā, uzglabāts trīs gadus pudelēs,” – cik daudz gan ir veidu, kā vīndaris padara savu izloloto vīnogu ražu par nopietnu, lepnu, nobriedušu, unikālu un cēlu dzērienu, ko mēs pazīstam ar vārdu – vīns.

Bet kā lai svin ražas svētkus? Kā lai atzīmē katra ražas gada izdošanos vai pārvarētās grūtības? Vai ar kaut ko, kas darināts pērn, aizpērn vai sazin’ vēl kad? Francūžiem tam ir božolē nuvo (Beaujolais Nouveau, fr.) vai Jaunais Božolē!

Kas tad tas ir par tik jocīgu vīnu, kuru oficiāli sāk tirgot katra konkrētā ražas gada novembra mēneša trešajā ceturtdienā? Liela daļa vīna pasaules apgalvo, ka tas ir tīrākais mārketinga triks – hmm, ja tā, tad gana izdevies, jo tā oficiālā dzimšana ir 1951. gada raža, un tā popularitāte ir mērāma tuvu simts miljoniem pudeļu. Citi saka, ka tā ir skaista tradīcija, kurai ir maz sakara ar kvalitatīvu vīnu – dīvaini, ja zinām, ka starp četriem tūkstošiem šā vīna ražotāju atrodami arī slaveni un cienījami Burgundijas vīndari.

Daži apgalvo, ka tas ir sarkanvīns, kas saražots tā, lai tas būtu maksimāli līdzīgāks baltvīnam, mēģinot izslēgt iespēju vīna struktūrā svarīgu vietu ieņemt miecvielām. Citu reģionu un valstu vīndari vīpsnā, ka tā jau tikai tāda izrādīšanās un mēģināšana padarīt par unikālu to, kas tiek darīts arī lielā daļā citos vīna reģionos, iespējams, ka pat rūpīgāk un kvalitatīvāk.

Ziniet, pa kripatai visiem ir taisnība! Jaunais Božolē ir tradīcijām visstiprāk izlolotais jaunais vīns, darināts tā, lai tas būtu baudāms visātrāk, ar kuru atzīmēt kārtējo vīna ražu, kārtējo paskrējušo vasaru un kārtējo rudeni. Bet, ziniet, patīkami, ka atzīmējamais šajos svētkos nav kaut kā noslēgums, bet gan jaunā sākums – jaunā, nu jau 2018. gada ražas, vīna sākums!

Un vēl viena labā ziņa – pateicoties mūsdienu vīna filtrācijas, pildīšanas, uzglābšanas un transportēšanas risinājumiem, lai turpinātu piekopt šo skaisto tradīciju, jums nebūs kā sendienās ar savu akmenī izkalto biķeri novembra trešajā ceturtdienā jāsteidz pie Dižonas vīndariem ar lūgumu pacienāt jūs ar jauno vīnu, bet tik jāiegriežas mūsu pašu Rimi Vīna dārzā un jāizvēlas viens no diviem Rimi plauktos pieejamiem Beajolais Noveau. Tik jāpaciešas līdz 15. novembrim – ātrāk to tirgot aizliedz nerakstīts vīna pasaules likums, kuru ievēro visi sevis cienoši vīna tirgotāji.

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.

Instagram Sekot