Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas.
Privātuma politika

Mākslas darbi, kurus mēs saucam par vīnu


Raksta attēls

Kad pirmoreiz tikos ar Massimo Sensi, šis vīndaris apbūra mani ar visu – ar savu eleganci, zināšanām, stilu un viesmīlību. Tādu pašu, pirmā skatiena iespaidu atstāja arī viņa vīni – perfekti noformēti, piedomājot pie vissīkākajām detaļām, skaistās pudelēs un ar skanīgiem vārdiem.

Sākumā, tās uzlūkojot, es pat mazliet satraucos, vai tas nav tikai mārketinga triks, kas padara šos vīnus īpašus, bet, ieelpojot pirmā piedāvātā kjanti smaržu buķeti, un ar lūpām pieskaroties šim dievišķajam šķidrumam, manas bažas pagaisa kā nebijušas – es sapratu, ka esmu nokļuvis pie īstā Toskānas mākslinieka. Jā – tieši mākslinieka, nevis vīndara! Katrs Sensi vīns ir kā mākslas darbs kādā no Florences muzejiem – tam piemīt senās pagātnes aura, un tas spēcīgi saviļņo visas tavas maņas. Cita starpā - SENSI, tulkojumā no itāļu valodas ir maņas vai sajūtas. Sensi ģimene pirms piecām  paaudzēm aizsāka vīna darināšanu 1890. gadā. Divas paaudzes vēlāk Massimo vectēvs ieguldīja visus savus un vēl aizņemtos līdzekļus, iegādājoties 16. gs. Mediči laika rezidenci ar plašiem vīnogulājiem ap to, pilsētiņas, vārdā Vinči (Vinci it.) apkārtnē. Turklāt tā nav nejauša vārdu līdzība – tieši no šejienes nācis arī dižgars Leonardo da Vinči! Massimo tēvs savu dzīvi veltīja Sensi vīnu kvalitātes kaldināšanai, un nu arī Massimo turpina savu senču iesākto, īpašu vērību pievēršot izsmalcinātajai Sensi zīmola elegancei un prestižam – tātad, pirmkārt, domājot par kvalitāti, un tikai pēc tam par kvantitāti. Sensi īpašie vīni jau gadu ir pieejami arī mūsu Vīna Dārzā, pie tam tiek piegādāti taisnā ceļā no ražotāja uz Rimi. Šobrīd mūsu sortimentā ir viens no Sensidaudzajiem ekoloģiskajiem vīniem – Sensi Chianti Campoluce, bet jau vistuvākajā nākotnē Rimi Vīna Dārza sortimentu papildinās gan atsvaidzinošais Sensi Toskānas Vidusjūras piekrastes gaišais Vermentino, gan Sensi vīns vegāniem, gan Sensi vīns, kā arī ļoti īpašs Sensi Prosecco, ko īpašā dizain dēļ plauktos nepamanīt būs grūti. Bet, kamēr mēs visi ar nepacietību gaidām jauno Sensi mākslas darbu izstādi mūsu Vīna Dārzā, es aicinu nobaudīt un priecāties par tajā jau esošajiem šedevriem, kas šobrīd Rimi veikalos ir īpaši izdevīgs pirkums!!

Sensi Chianti Riserva DOCG Dal Campo – vīns, kas tiek gatavots pašā Toskānas sirdī no Sangiovese un Canaiolo vīnogām. Vīnu raksturo rubīnsarkana krāsa ar oranžu atspīdumu, intensīva smaržu buķete un nobriedusi, pilnīga izturēta vīna garša. Īpaši labi saderēs ar medījumu vai citu sarkano gaļu, kā arī ar izturētu cieto sieru. Šis ir viens no visbiežākos un visaugstākos apbalvojumus ieguvušajiem vīniem no Sensi.

Sensi Chianti DOCG Vino Biologico Organic Wine Campoluce – šis vīns ir darināts, respektējot apkārtējo dabu, maksimāli pievēršot uzmanību vīnogulāju labturībai un zemes ilgtspējīgai auglībai. Vīnogu nogatavošanās šim vīnam notiek pilnīgi dabiskā veidā, bez cilvēka iejaukšanās, ievērojot krietni senākos, - ētiskākas lauksaimniecības principus, tādejādi papildinot mūsdienīgākās ēšanas un dzeršanas tradīcijas, kas šim vīndarim vienmēr ir bijis īpaši svarīgi. Sertificēts, no organiski audzētām vīnogām darināts vīns, kuru raksturo rubīnsarkana krāsa, patīkama sarkano ogu un augļu aromātu buķete, delikāti svaiga un sabalansēta garšas struktūra.

Sensi Chianti Classico DOCG Forziere – vīns tumši sarkanā krāsā, kas, vīnam nobriestot, lēnām transformējas nedaudz gaišākos granātābolu krāsas toņos. Vīnu raksturo pilnmiesīga struktūra un bagāta smaržu buķete, kuras pamatā ir nobriedušas sarkanās ogas, samtaina garša un patīkami liegi tanīni. Ideālākā saderība ir meklējama, to pārojot ar tradicionālajiem Toskānas gaļas produktiem – liellopa Tagliata di Manzo vai mežacūkas Porchetta di Cinghiale.

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.

Instagram Sekot