Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas.
Privātuma politika

Mario un Žanna vai Debesis un Zeme


Raksta attēls

Savu stāstu vēlos aizsākt ar vīndarītavas aprakstu. Cielo e Terra ir lielākais vīna darināšanas uzņēmums Vičenzas novadā, Veneto reģionā, Itālijā. Zīmīgi, ka tulkojumā šis vārdu savienojums nozīmē: DEBESIS un ZEME.

Tas ir stabili plaukstošs uzņēmums, kas gatavo visdažādākā stila vīnus, kuriem vīnogas ir izaudzējuši aptuveni divi tūkstoši zemkopju Beriči pakalnēs Vičenzas apkārtnē. Modernas tehnoloģijas apvienojumā ar paaudžu paaudzēm izkoptām zināšanām ir šo panākumu pamatā. Īpaši vēlos izcelt “Debesis un Zeme” (Cielo e Terra) uzņēmuma blakus iniciatīvas – ilgtspējīgas saimniekošanas darbību pastāvīgā uzlabošanā ne tikai paša uzņēmuma ietvaros, bet arī veicot ieguldījumus tur, kur tas, iespējams, būtu nepieciešams visvairāk. Izcelšu tikai divas no tām. Pirmā, - ļoti praktiskā iniciatīva, ir telpu labiekārtošana divsimt nabadzīgiem Medelīnas pilsētas bērniem Kolumbijas vidienē, radot vietu, kur tie varētu gan ēst, gan mācīties, gan spēlēties. Otrā, – iesaistoties programmā ONE FOR PLANET (viens planētai), kuras ietvaros tiek ziedots viens procents līdzekļu no katras pārdotās vīna pudeles, lai nodrošinātu dzeramo ūdeni tiem, kam tā trūkst visvairāk.

Un, tā kā uzņēmums ir pietiekami liels, tad šobrīd tā ir jau 31 aka nabadzīgajā Sjerraleonē, kas spēj remdēt slāpes pat divdesmit tūkstošiem sausuma un svelmes nomocīto iedzīvotāju. Par šīm iniciatīvām uzņēmums nemēģina sevi īpaši lielīt – par labajiem darbiem netiek veidotas dārgas “Pī- āR” kampaņas, ir tik vien kā informācija viņu pašu mājas lapā. Ja vēlies vairāk uzzināt, kas tā par kustību, meklē to adresē:onepercentfortheplanet.org. Cienīgi, interesanti, apsveicami un iespaidīgi! Ar minēto es varētu jūs aicināt novērtēt šīs vīndarītavas vīnus, un paceļot glāzi ar no attēlā redzamajiem viņu dzirkstošajiem vīniem, uzsaukt tostu par viņu uzņēmību. Tā, protams, varētu un pat vajadzētu darīt, bet tā ir šī stāsta tikai viena daļa!

Otra aizsākās šogad, man satiekot šos vīndarus vīna izstādē Veronā un sarunu gaitā uzzinot faktu, ka viņi savā paspārnē ir paņēmuši atjaunot un apsaimniekot, un tagad lasi uzmanīgi – senās laika zoba sagrauztās KAPULETI un MONTEKI pilis. Es pietiekami ātri apķēros, ka iet runa par ROMEO & DŽULJETAS ģimenēm, pārvaicāju – kur tad Veronā tās pilis var atrast?! Un tad es uzzināju sekojošo. Visi pazīst šo īstās mīlestības slavinājumu, - Šekspīra traģēdiju. Lielākā daļa zina par Džuljetas balkoniņu Veronā, noteikti daži pat pie tā ir pabijuši. Mazāk cilvēku zina, ka Šekspīrs savai lugai, kas sarakstīta 1596. gadā, sižetu esot smēlies it kā no kādas senas itāļu mīlas leģendas. Patiesība ir vēl cita. Izrādās, ka ģeniālais rakstnieks sižetu savam vienam no slavenākajiem mūža darbiem ir smēlies no citas – senākas angļu poēmas, ko sarakstījis Artūrs Brūks (Arthur Brooke) 1562. gadā. Brūks, savukārt, rakstot šo poēmu, esot inspirējies no kādas 1552. gadā sarakstītas noveles, kam autors ir Mateo Bandello. Bet Mateo Bandello savai novelei sižetu ir ņēmis no vēl senāka – 1530. gadā publicēta traģiskā mīlas stāsta, kura autors ir Luidži da Porto (Luigi da Porto). Pateicoties tieši Luidži da Porto, mēs šodien Romeo un Džuljeta stāstu saistām ar Veronu, bet izrādās, ka arī šis stāsts nebūt vēl nav pirmavots. Luidži da Porto savu sižetu esot smēlies no kāda vēl senāka stāsta, kas gan nav publicēts kā literārs darbs, bet gan īsta vēstures liecība. Jocīgā kārtā, tikai Vičenzā un nekur citur visi to zina.:) Pirmavots ir sekojošs – vietējais vēsturnieks Masučio Saleritano (Masuccio Saleritano) ir pierakstījis vēsturisku stāstu par divu dzimtu ienaidu un divu šo abu dzimtu jauniešu nelaimīgu mīlestību, kas beigusies ar viņu abu bojā eju. Notikumi norisinājušies tagadējā MONTEKI MADŽORE apgabalā Vičenzas pilsētas pievārtē un tur joprojām ir atrodamas MONTEKI un KAPULETI pilis, iepretim viena otrai, katra savā pusē ielejai. Zīmīgi, ka Luidži da Porto savā stāstā ir pārveidojis ne tikai mīlas stāsta darbības vietu, bet vēl ko daudz svarīgāku – mīlnieku vārdus! Pierakstītajā vēsturiskajā liecībā viņus sauca par MARRIOTTO MONTECCHI un GIANOZZA CAPPELLETTI. Tas nozīmē, ka pastāv patiešām liela varbūtība, ka Romeo un Džuljetas vietā, jau sesto gadu simteni mēs varētu apdziedāt MARIO un ŽANNU...

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.

Instagram Sekot