Objektīvā subjektivitāte


Raksta attēls

Pasaulē ir ap desmit tūkstoši vīnogu šķirņu. Ja skaitam tikai pašas populārākās, tad tādu ir ap divsimt. Rimi Vīna dārzā ir vairāk kā seši simti dažādu vīnu, kuru darināšanā izmantotas ap simts dažādu vīnogu šķirņu.

Jebkurš vīna pazinējs ir informēts, ka viena vīnogu šķirne dažādas izcelsmes un ražojuma vīniem vēl negarantē identisku vīna stilu. Kā tad lai saprot, kā lai izvēlas vajadzīgo? Jā, tas ir pietiekami piņķerīgi un laikietilpīgi. Tu ieej savā Rimi, aizej un paņem sev zināmo, vajadzīgo maizi, savu iecienīto gaļu vai zivi, mazliet uzkavējies, izvēloties augļus un dārzeņus, tad drošā gaitā bez liekas domāšanas paņem savu iemīļotāko pienu, sieru, biezpienu, krējumu, ūdeni vai sulu, kādu našķi varbūt, savu iecienītāko kafiju un vajadzīgās ne-pārtikas preces. Tas norisinās raiti un bezmaz jau automātiski... un tad Tu nonāc Rimi Vīna dārzā un sastingsti apmulsumā – vai ņemt savu, daudzkārt pārbaudīto vīna marku, vai izvēlēties ko citu, varbūt kādu no speciālajā piedāvājumā esošajiem, varbūt, varbūt, varbūt?...

Ir tik daudz nezināmo vīna izvēlē! Diemžēl veikalā mēs nevaram katram pircējam piedāvāt vīnzini, kas jums ieliks rokās ieteicamāko vīnu, bet ziniet, ka mēs cenšamies jums palīdzēt – neklātienē! Veidojot Rimi vīna nodaļas izkārtojumu, mēs esam mēģinājuši atvieglot jūsu izvēli vīna nodaļā, pirmkārt, sadalot vīnus pa to krāsām, tad sīkāk tos dalot pa izcelsmes valstīm, kur iespējams, arī pa reģioniem, vertikāli cenšoties izkārtot tos pa cenu līmeņiem. Atsevišķi izvietojam dzirkstošos, stiprinātos un vīnus citāda veida iepakojumos. Tas ir tikai pirmais solis, lai Rimi Vīna dārzs apmeklētājs izdarītu sākotnējo izvēli par labu kādam vispārīgajam vīna stilam, kam seko mūsu nesen ieviestā papildus informācija vīnu cenu zīmēs. Šeit mēs vīnam norādām vairākus, vīna stila noteicošos raksturlielumus – vīna salduma pakāpi, vīnogu šķirni, ja tādu norāda ražotājs vai reglamentē konkrētā izcelsmes vieta, vēlamo vīna pasniegšanas temperatūru un pat ēdienu piktogrammas, kas dod pircējam iespēju saprast virzienu, ar kādu ēdienu saderībā uz konkrēto vīnu raudzīties. Bet tas vēl nav viss! Atsaucoties uz augstāk minēto, ka mūsdienās ne vīnogu šķirne, ne izcelsmes vieta un pat ne vīna krāsa negarantē vienādu vīna stilu, mēs esam bijuši pietiekoši drosmīgi un visus vīnus sadalījuši piecos vīna stilos, pamatojoties uz to aromātu un garšu. Drosmīgi, jo šeit mēs esam ielavījušies katra cilvēka individuāli subjektīvajā vīna novērtējumā. Un tieši tāpēc, aicinu jūs izmantot mūsu jaunievedumu, vadoties pēc izslēgšanas vai polarizācijas principa.

Tātad, ja vīns, kuru nolūkojāt Rimi Vīna dārzā, ir atzīmēts kā Svaigs, visticamāk, tas nebūs vienlaicīgi arī Intensīvs

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.

Instagram Sekot