Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas.
Privātuma politika

Vīnu aktualitātes


Raksta attēls

Lielākajā daļā Eiropas vīna dārzu vīnogu ražas novākšana ir beigusies, dažos vēsākajos nostūros tā joprojām rit pilnā sparā, bet vēl mazāk ir tādu, kuros vīnogas vēl turpina savu dzīvi uz vīnogulājiem – gaidot vēlo ražu. Arī Rimi Vīna Dārzā ir gaidāma jauna raža – saprotams, ka ne no šī konkrētā gada, jo vīnu vienā dienā nepagatavosi...

Nu, es ieskicēšu, kas tad ir gaidāms, kādi jaunumi jau ir uzsākuši ceļu pie mums, un kādi jauni vīni jau tuvākajā laikā parādīsies Rimi Vīna Dārzā. Pirmkārt, soļojot līdzi gan laikam, gan mūsu uzņēmuma vērtībām un mūsu pircēju pieprasījumam, Rimi strauji turpina attīstīt tādu vīnu sortimentu, kuru ražotājiem rūp apkārtējā vide un tās saglabāšana. Jau drīzumā ekoloģiski audzēto vīnogu vīnu sortiments mūsu Vīna Dārzā būs pietiekami liels, lai tam iekārtotu atsevišķu plauktu, ko arī plānojam ieviest mūsu lielākajos hipermārketos.

Papildus parādīsies arī jauni – vegāniem draudzīgi vīni, kuru ražošanā nav nekādā, pat ne vismazākajā mērā, izmantoti dzīvnieku izcelsmes produkti. Steidzu paskaidrot - iemesls tam, ka visi vīni nav vegāniem vai pat veģetāriešiem draudzīgi, ir saistīts ar to, kā vīns tiek dzidrināts. Visi tikko norūgušie vīni ir duļķaini un satur sīkas piemaisījumu molekulas - olbaltumvielas, tartrātus, tanīnus un fenolus. Atzīmēšu, ka tie visi ir dabiski un nekādā gadījumā nav kaitīgi.

Tomēr mums, vīna baudītājiem, tomēr labāk patīk, ka mūsu vīni ir dzidri un spilgti. Lielākā daļa vīnu, ja tos atstāj pietiekami ilgi, paši stabilizējas un paši kļūs dzidri (kā, piemēram, īstais – uz rauga nogulsnēm izturētais franču šampanietis). Tomēr ražotāji tradicionāli allaž ir izmantojuši dažādus palīglīdzekļus, lai piepalīdzētu šim vīna attīrīšanās procesam. Būtībā dzidrināšanas līdzekļi darbojas kā magnēts – piesaistot lielākās duļķainību izraisošās molekulas ap sevi, un kuras pēc tam var vieglāk atdalīt no tīrā, dzidrā šķidruma. Tradicionāli visbiežāk izmantotie dzidrinātāji ir kazeīns (piena olbaltumvielas), albumīns (olu baltumi), želatīns (dzīvnieku olbaltumvielas) un zivju izcelsmes olbaltumvielas.

Svarīgi saprast, ka tās nav piedevas vīnam, jo galu galā tās izgulsnējas kopā ar duļķainajām molekulām. Lai iegūtu vegāniem draudzīgu vīnu, ražotājiem dzidrināšanā ir jāizmanto bentonīts (specifisks māla un smilšu maisījums) vai aktīvā ogle. Vecie tradicionālie vīndari, kur neizmanto mūsdienīgās dzidrināšanas vielas, gan apgalvo, ka pārāk rūpīga attīrīšana izdzēš smalkākās krāsas, smaržas un garšas nianses, tāpēc šobrīd attīstās vēl viens jauns (patiesībā gan ļoti sens) vīnu virziens - naturālie, nefiltrētie vīni. Vēl viens “mītiskais ļaunums” ir sulfīti, jeb sēru saturoši līdzekļi, kuri tiek izmantoti gan vīna darītavas higiēnas prasību nodrošināšanai, gan vīna stabilizēšanai, nodrošinoties, lai vīns nesāktu rūgšanas procesu pēc tam, kad jau ir iepildīts pudelē. Tas, ka vienam procentam planētas iedzīvotāju ir iespējama alerģiska reakcija, kalpo par iemeslu tam, ka uzraksts SATUR SULFĪTUS ir atrodams uz visām vīna pudelēm. Precizēšu – gandrīz visām, jo viena no jaunajām tendencēm ir vīndarīšanas procesā izmantot arvien mazāk šos sulfītus, un tie ražotāji, kuri sasnieguši mazāku par minimālo norādāmo sulfītu daudzumu vīnā, drīkst norādīt, ka šis konkrētais vīns nesatur sulfītus. Arī šādi jauni vīni jau klauvē pie Rimi Vīna Dārza durvīm. Papildus Rimi, rūpējoties arī par tiem, kuriem alkohols ir bīstams, turpina attīstīt bezalkoholisko vīnu sortimentu ar produktiem, kam “ļaunais” etilspirts ir iztvaicēts vai atfiltrēts ar visjaunākajām tehnoloģijām, cenšoties saglabāt vīnam raksturīgo smaržu un garšu. Papildus turpinām paplašināt maziņo pudelīšu sortimentu – speciāli tiem, kuriem jābauda vakariņas vienatnē un tradicionālā tilpuma pudele varētu būt tā kā par daudz...

Atkal jauni vīni no Portugāles, Gruzijas, un neiztrūkstoši no Itālijas, Francijas, Spānijas, Jaunzēlandes Dienvidāfrikas, Argentīnas, Amerikas, Vācijas, Austrijas, Austrālijas un Čīles – tādi ir gaidāmie Rimi Vīna Dārza papildinājumi, un tas viss ar vienu vienīgu mērķi – sniegt Tev, Rimi vīna mīļotāj, iespējas doties jaunos vīnu atklājumos un jaunos saderības meklējumos. Pietuvināt Tevi jaunas harmonijas sasniegšanas iespējamībai. Soli pa solītim, ar katru dienu - arvien labāk!

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.

Instagram Sekot