Veselīgie kokteiļi – tā nav tikai modes lieta!


Citreiz gadās sevi pieķert pie domas – ja kāds kaut ko dara, bet es ne, tātad viņš vienkārši seko modei. No otras puses – ja mode liek mums būt veseliem un starojošiem, varbūt ir vērts kļūt supermoderniem?!
Bet, runājot nopietni, pirms dažiem gadiem pašmājās aizsākās kāda ļoti atzīstama tendence – svaigēšana un veselīgie kokteiļi, kas daudziem šobrīd jau kļuvuši par neatņemamu ikdienas brokastu vai pusdienu rituāla sastāvdaļu. Tas ir garšīgs veids, kā uzņemt vitamīnus, un to ir vērts izmēģināt ikvienam. Modes vai sevis dēļ – izvēle atkarīga no katra paša. Es to daru sevis un savas veselības dēļ. Pie tā jau ir tik ļoti pierasts, ka mans organisms pats to prasa. Jā, protams, tas prasa arī šokolādi, kūciņas un citus našķus, bet patiesībā jau es saprotu, ka tās neveselīgi gardās lietas organisms lielākoties kāro tāpēc, ka citi tā dara. Tā mēs abi esam nonākuši pie secinājuma, ka var ēst abus – tikai vienu mazāk, otru vairāk.

Tā nu kokteiļu bums, kas jau dažus gadus pārņēmis pasauli, ir ienācis arī manā virtuvē. Lielā mērā pateicoties ceļojumiem, kuros vienmēr ir interesanti nobaudīt vietējo virtuvi. Produktu pieejamība un vēlme izmēģināt jaunas garšas, ir atstājusi tik lielu iespaidu, ka visbiežāk mans pusdienu šķīvis ir glāzes formā, kurā sadraudzējušies spināti, lapu salāti (keils), banāni, bumbieri, avokado, persiki, apelsīni, mango, ananasi un kivi. Vairāki kopā vai atsevišķi, taču ar vienu mērķi – lai sniegtu nepieciešamos vitamīnus un uzturvielas un, kas man ir īpaši svarīgi, dotu enerģiju, lai pēc tam varētu ķerties pie darbiem tikpat produktīvi kā rīta cēlienā. Varbūt ne visiem tas der, bet izmēģināt taču var, vai ne?


Instagram Sekot